Комунальний заклад "Улянівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - ЗДО"

Інформація для батьків

ЗВІТ директора Улянівського навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» про основні напрями діяльності за 2016-2017 начальний рік

Відповідно до положення  про загальноосвітній навчальний заклад директор школи звітує про свою щорічну діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради, піклувальної ради і громадськості...

4 жовтня - 8 жовтня 2014 року проводитимуться батьківські збори на такі теми:

Особливості психічного розвитку старшокласників і виховні завдання батьків (10-11 класи)

Особливості організації навчального процесу підлітків (8-9 класи)

Проблеми виховання вирішуємо разом (7 клас)

Конфлікти з дитиною і шляхи їх вирішення (6 клас)

Про значення домашнього завдання в навчальній діяльності школяра (5 клас)

9 заповідей батьківства

1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, або — як ти хочеш. До­поможи їй стати не тобою, а собою.
  2. Не вимагай від дитини платні за все, що ти для неї робиш: ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той — тре­тьому: це необоротний закон подяки.
  3. Не зганяй на дитині свої об­рази, щоб в старості не їсти гіркий хліб, бо, що посієш, те й пожнеш.
  4. Не стався до проблем дитини зверхньо: бо їй тяжкість її життя важка не менше, ніж тобі твоя. А може, і більше, тому що у неї ще немає досвіду.
  5. Не принижуй!
  6. Не муч себе, якщо не можеш чогось зробити для своєї дитини, муч — якщо можеш і не робиш.
  7. Пам'ятай — для дитини зроб­лено недосить, якщо не зроблено все.
  8. Вмій любити чужу дитину. Ні­коли нероби чужому те, що не хотів би, щоб інші зробили тобі.
  9. Люби свою дитину будь-якою, тому що дитина — це свято, яке поки що з тобою.

Поради для батьків першокласників

1. На прикладах, взятих з життя, демонструйте ді­тям виконання обов'язку перед суспільством і сім'єю.

2. Відвідуйте збори і заняття для батьків. Ми на­магатимемося, щоб вони стали для вас доброю шко­лою організації сімейного виховання.

3. Виділіть школяреві постійне робоче місце.

4. Привчайте учня до охайності, дбайливого став­лення до шкільного майна і навчальних посібників.

5. Щоденно цікавтесь успіхами дитини в школі (запитуйте: "Що цікавого сьогодні в школі? Про що ти дізнався, чого навчився? Чи похвалила тебе вчи­телька? За що?" замість традиційного: "Чи з'їв усе, що я тобі дала? Не товаришуй з Миколою, бо він по­ганий хлопчик!"). Радійте успіхам малюка, допома­гайте йому, але пам'ятайте, що допомога і контроль не мають бути муштрою, моралізуванням. Головне — підтримуйте інтерес до навчання.

6. Сприяйте тому, щоб дитина брала участь у за­ходах, які проводяться в класі або школі.

7. Намагайтесь вислухати дитину до кінця, адже природна потреба малюка - поділитися своїми вра­женнями.

8. Організовуйте дозвілля дитини, надавайте їй змогу ходити в кіно, театр, на виставки тощо; прив­чайте слухати музику, читати художню літературу; підтримуйте інтерес до техніки, образотворчого мис­тецтва і фізкультури.

9. Систематично привчайте свою дитину до праці.

10.Пам'ятайте, що тільки разом зі школою мож­на досягти бажаних результатів у вихованні і навчан­ні дітей. Учитель — ваш перший порадник і друг. Радьтеся з ним, підтримуйте його авторитет. Заува­ження щодо роботи вчителя висловлюйте в школі, на зборах. Не робіть цього в присутності дітей.